logo
logo
Titulinis
Naujienos
Bokso ringe – elitinių planetos sunkiasvorių mūšis
06/12/2019

Bokso ringe – elitinių planetos sunkiasvorių mūšis

Visas bokso pasaulis nekantriai laukia šeštadienio vakaro. Tądien Saudo Arabijoje į ringą žengs vieni geriausių planetos sunkiasvorių – britas Anthony Joshua ir amerikietis Andy Ruizas.

Tai bus kova dėl keturių organizacijų čempionų diržų – WBA super- (Pasaulio bokso asociacijos), IBF (Tarptautinės bokso federacijos), WBO (Pasaulio bokso organizacijos) ir IBO (Tarptautinės bokso organizacijos).

Visus titulus gins JAV gimęs meksikietiško kraujo turintis A. Ruizas, kuris pernai birželį šiuos diržus atėmė būtent iš A. Joshua. Tada Niujorke amerikietis kovą laimėjo techniniu nokautu septintajame raunde.

Tai buvo didelė sensacija. Didelė dauguma bokso specialistų, visi lažybininkai aiškiu favoritu vadino britą. Jis šį statusą išsaugo ir dabar, pirmiausia dėl to, kad A. Joshua yra net 10 cm aukštesnis, turi gerokai ilgesnes rankas. Vis dėlto kai kurie ekspertai teigia, kad A. Joshua vėl gali pristigti ištvermės.

A. Ruizo galimybės laimėti procentais jau vertinamos kur kas geriau nei prieš pirmąją jų akistatą. Jis pastaruoju metu numetė nemažai svorio. Keleto kilogramų atsikratė ir britas.

30 metų 198 cm ūgio A. Joshuai pralaimėjimas A. Ruizui buvo pirmoji  nesėkmė profesionalo karjeroje. Dabar Didžiosios Britanijos atleto sąskaitoje – 22 pergalės (net 21 nokautas) ir vienas pralaimėjimas. A. Joshua yra 2012 metų Londono olimpinių žaidynių čempionas.

30-metis 188 cm A. Ruizas profesionalų ringe irgi yra suklupęs tik kartą. Jis 2016 metų gruodį apylygėje kovoje nusileido Naujosios Zelandijos sportininkui Josephui Parkeriui, kuriam tuomet atiteko WBO čempiono vardas.A. Ruizo kraityje – 33 pergalės (22 nokautai). Jis turi daugiau patirties profesionalų varžybose nei jo oponentas – amerikietis jose karjerą pradėjo 2009-aisiais, o britas – 2013-aisiais.

„Šeštadienio kovai rengiausi kur kas ilgiau nei pirmajai akistatai su Joshua. Neabejoju, kad jis turi gerą kovos planą, bet aš esu idealiai pasiruošęs brito stiliui ir taktikai. Nenoriu prognozuoti nokauto, bet darysiu viską, kad iškovočiau pergalę. Man tiesiog reikia paleisti į darbą rankas“, – kalbėjo A. Ruizas.

„Esu puikiai pasirengęs revanšui. Nulupau nuo savęs seną odą ir eisiu tik laimėti. Turėčiau būti greitesnis ringe nei Niujorke. Tikiu, kad kova nevyks 12 raundų. Jei Ruizas norės, galėsiu su juo ateityje susitikti ir trečią kartą“, – sakė A. Joshua.

A. Ruizo ir A. Joshua susirėmimą gruodžio 7 dieną rodys TV3 Sport 2 kanalas. Tiesioginės transliacijos pradžia – 18.00 val. Amerikietis ir britas į ringą turėtų žengti apie 23.30 val. Lietuvos laiku. Prieš tai bus parodyta keletas įspūdingų įžanginių kovų.

Atgal
1 / 3
gallery img
close
next

Sėkmingai išsiųsta

Ačiū! Su jumis susisieksime darbo dienomis per 3 val.

close