logo
logo
Titulinis
Naujienos
Europos čempionate – mūšiai dėl bilietų į pusfinalį
03/07/2019

Europos čempionate – mūšiai dėl bilietų į pusfinalį

Serbijoje ir Latvijoje vykstančiame Europos moterų krepšinio čempionate kovą dėl medalių tęs aštuonios stipriausios rinktinės. Ketvirtadienį, liepos 4 dieną, vyks ketvirtfinalio rungtynės. Belgrade čempionių titulą ginančios Ispanijos krepšininkės žais su Rusija, Serbija – su Švedija, Prancūzija – su Belgija, o Vengrija – su Didžiąja Britanija.

Ispanės, serbės, prancūzės ir vengrės grupėse užėmė pirmąsias vietas, dėl to iškart pateko į ketvirtfinalį. Antrojoje ir trečiojoje vietose likusios komandos žaidė rungtynes dėl teisės patekti į ketvirtfinalį.

Viena turnyro šeimininkių Latvija 62:77 pralaimėjo Švedijai. Rusijos ekipa 63:54 nugalėjo Italiją, Belgija 72:67 privertė pasiduoti Slovėniją, o Didžioji Britanija 92:71 sutriuškino Juodkalniją.

Užtikrintas bričių žaidimas ir patekimas į ketvirtfinalį yra viena čempionato staigmenų. Didžioji Britanija pirmą kartą prasibrovė į šį etapą. Iki tol šios šalies rinktinė žemyno pirmenybėse aukščiausiai buvo užkopusi iki 9 vietos (2011 ir 2013 m.). 2015-aisiais britės liko 20-tos, o į praėjusį Europos čempionatą net nepateko.

Švedės taip pat nerungtyniavo praėjusiose žemyno pirmenybėse. Jos ketvirtfinalyje kovos trečią kartą. Vengrės šiame etape žais po ilgos pertraukos – prieš tai keturiuose čempionatuose iš eilės jos nepatekdavo tarp aštuonių pajėgiausiųjų.

Šiose pirmenybėse ispanės, prancūzės ir serbės dar nepatyrė nė vieno pralaimėjimo. Jos triumfavo visose trejose grupės rungtynėse.

Pusfinalyje Ispanijos-Rusijos poros laimėtoja išbandys jėgas arba su Serbija, arba su Švedija. Prancūzijos-Belgijos poros nugalėtoja kitame etape grumsis arba su Vengrija, arba su Didžiąja Britanija.

Pusfinalio mačai Belgrade vyks šeštadienį, o finalas – sekmadienį.

Ispanės ir rusės Europos čempionėmis yra tapusios po tris kartus, prancūzės – du, italės ir serbės – po vieną. Vengrės žemyno pirmenybėse septynis kartus iškovojo medalius, bet nė sykio aukso (2 sidabro, 5 bronzos). Belgės prieš dvejus metus nuskynė bronzą. Tai buvo pirmasis jų apdovanojimas Europos čempionatuose.

2019 metų Europos čempionato kovas rodo vaizdo transliacijų internetu platforma tvplaypremium.lt ir „TVPlay Sports“ kanalas.

Ketvirtfinalio dvikovų transliacijų tvarkaraštis:

13.20 val. Vengrija – Didžioji Britanija, 15.50 val. Ispanija – Rusija, 18.50 val. Prancūzija – Belgija, 21.20 val. Serbija – Švedija.

Atgal
1 / 3
gallery img
close
next

Sėkmingai išsiųsta

Ačiū! Su jumis susisieksime darbo dienomis per 3 val.

close