logo
logo
Titulinis
Naujienos
Pamatykite kaip latvis E. Gulbis privertė grunto karalių R. Nadalį išlieti kibirą prakaito
08/05/2020

Pamatykite kaip latvis E. Gulbis privertė grunto karalių R. Nadalį išlieti kibirą prakaito

„Man tai buvo labai sunkus mačas. Varžovo padavimai buvo neįtikėtini visos dvikovos metu“. Taip apie mūšį su latviu Ernestu Gulbiu prieš dešimtmetį kalbėjo vienas geriausių visų laikų tenisininkų Rafaelis Nadalis. 2010 m. gegužės 1 d. šie žaidėjai grūmėsi Romos „Masters“ serijos turnyro pusfinalyje.

Ispanas pergalę šventė tik po dramatiškos kovos – 6:4, 3:6, 6:4.

Šį kvapą gniaužiantį teniso mačą penktadienį, gegužės 8-ąją, nuo 21.30 val. rodys „TV3 Sport“ kanalas ir vaizdo transliacijų internetu platforma „Go3“, o stebėti padės komentatorius Maksimas Vojevodinas.

„Masters“ serijos turnyrai yra antri pagal rangą po „Didžiojo kirčio“ varžybų. Minėtoje akistatoje Latvijos sportininkas atliko 14 neatremiamų padavimų („eisų“), o R. Nadalis – nė vieno. E. Gulbio rezultatas įspūdingas dėl to, kad buvo žaidžiama grunto aikštėje. Ant šios dangos atlikti padavimą be atsako yra kur kas sudėtingiau nei ant žolės ar „hardo“.

Ispanas yra vadinamas grunto karaliumi. Ant šios dangos jis pralaimi itin retai. Tąkart jis buvo per plauką nuo nesėkmės. Latvijos tenisininkui koją pakišo klaidos. Jis padarė 56 neišprovokuotas klaidas, o varžovas – tik 23.

Latvis yra sakęs, kad R. Nadalis jam yra parankus varžovas. E. Gulbis ne kartą per savo karjerą buvo labai arti pergalės prieš ispaną, tačiau pastarajam nusileido visose septyniose dvikovose.

„Aš nežaidžiau gerai. Man rūpesčių kėlė oponento padavimai. Jo paduoti kamuoliukai  visada skriejo 215-220 kilometrų per valandą greičiu“, – po mačo Italijos sostinėje sakė R. Nadalis.

E. Gulbis teigė, jog antrajame sete rungtyniavo „dešimt kartų geriau nei pirmajame“. „Tuomet kokybiškai padavinėjau, puikiai veikė mano smūgis iš dešinės pusės. Padariau viską, ką galėjau. Nors pralaimėjau, esu patenkintas savo pasirodymu“, – tvirtino turnyro išsišokėlis.

Latvijos sportininkas 2010 metų turnyre Romoje nukovė ne bet ką, o legendinį Rogerį Federerį. Šveicarą latvis iš viso yra įveikęs du kartus. E. Gulbis po sykį yra palaužęs ir kitas teniso superžvaigždes – Novaką Džokovičių ir Andy Murray.

Romoje pakeliui į pusfinalį Latvijos tenisininkas, be R. Federerio, privertė pasiduoti Kipro atstovą Marcosą Baghdatį, italą Filipo Volandrį ir ispaną Feliciano Lopezą.

31 metų latvis dabar ATP reitinge užima 162 vietą. Anksčiau jis buvo pakilęs net iki 10-osios pozicijos. E. Gulbis yra laimėjęs šešis ATP vienetų turnyrus ir du dvejetų.

Nuo pirmadienio „TV3 Sport“ kanalas žiūrovų patogumui ir toliau skiria dienos temą. Tai reiškia, kad gegužės 11 d. visą dieną bus rodomos KHL geriausios kovos. Antradienis ir trečiadienis bus skirti išskirtiniams futbolo mačams. Geriausiomis krepšinio (Eurolygos, NBA bei FIBA) rungtynėmis bus galima mėgautis kitą ketvirtadienį ir penktadienį, o savaitgalio vakarai bus skirti klasika virtusioms dvikovoms.

Atgal
1 / 3
gallery img
close
next

Sėkmingai išsiųsta

Ačiū! Su jumis susisieksime darbo dienomis per 3 val.

close